Понеділок, 24.09.2018, 07:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Бібіліотечні заходи | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 203
Статистика
Друзі сайту
Сайт Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Первомайської міської ради Харківської області

Рекомендаційний список літератури «Ми за здоровий спосіб життя» - /biblioteka/rekom_spisok.doc

Творчий звіт про проведення  Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Федотової Наталії Володимирівни

ПЛАН проведення місячника шкільних бібліотек  «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» - plan.doc

Виховання патріотизму особистості засобами шкільної бібліотеки

 

     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, з  метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу та популяризації читання в Україні в бібліотеці Первомайської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №6   з 01 по 31 жовтня пройшов Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом «Виховуємо громадянина - патріота України». Головна мета Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки – стимулювання і підтримка читання,  посилення його ролі у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння інноваційному розвитку шкільних бібліотек.

     Відповідно до рекомендацій було сплановано та проведено ряд заходів: екскурсії-подорожі до шкільної та міської  дитячої бібліотеки, шкільного краєзнавчого музею, гру-подорож «Козацькі розваги», виховні години з національно-патріотичного виховання, презентації книг, літературні вікторини, огляди тематичних книжкових  виставок, конкурс малюнків «Ми-діти України».

  З метою популяризації книги та розширення уявлення  дітей про бібліотеку було проведено для учнів 1-х класів екскурсію «Подорож до країни Читалії», де діти ознайомилися з правами і обов’язками  читачів, внутрішнім облаштуванням бібліотеки, розглянули виставочні полиці, завітали до «Книжкової лікарні», а завдяки літературній вікторині «Хто казки знає, той і відгадає» згадали казкових  героїв.

До Дня українського козацтва  для учнів 6-Б класу  була проведена гра-подорож «Пам’ять про славних козаків житиме вічно». Метою заходу є патріотичне виховання дітей, ознайомлення їх з періодом козаччини, формування шанобливого ставлення до власної історії. Учням були запропоновані вікторина «Знавці козацької культури», цікаві козацькі ігри, перегляд уривка із кінофільму «Тарас Бульба», ознайомлення із портретами українських гетьманів та історичними документами. Для учнів 6-А класу (кл. керівник Сергєєва Ж.А.) відбувся спільний з міською дитячою бібліотекою виховний захід «Козацькі розваги». Були проведенні ігри-забави для хлопчиків, де діти в ігровій формі мірялися силою, варили українській куліш, відгадували прислів’я та приказки про козаків, змагалися  у влучності і спритності.

 З метою  поглиблення знань учнів про  історичне минуле рідного краю, виховування любові до читання книг, ознайомлення з історичною спадщиною міста та району   була проведена година спілкування «Єфремівка – слобожанська Хатинь» для учнів 7-Б класу. Учні дізналися, які жахливі звірства над мирними жителями сіл Єфремівка та Семенівка Первомайського району здійснили німецькі окупанти.

Для учнів 3-А класу (кл. керівник Заночкіна С.В.) з метою поглиблення знань учнів про нашу державу – Україну в шкільній бібліотеці відбувся  урок мужності «Ми – діти України». Учні ознайомилися із державними  та народними символами держави, відгадували загадки, прислів’я про рідну Батьківщину, переглянули презентацію «Україна і українці», відеоматеріал «Молитва за Україну», послухали виступ учасника бойових дій в зоні АТО, вчителя фізичного виховання Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Метика С.В., а також були ознайомлені з оглядом літератури книжкової виставки «Україна – єдина країна».

  У шкільному краєзнавчому музеї  для учнів 8-го класу (вчитель Чмуж К.В.) була проведена виховна година «За рідний край життя віддай», з метою формування в учнів уявлення про обов’язок, мужність, громадянської позиції школярів, поваги, толерантності до інших народів, віри в краще майбутнє,  розкриття сутті  понять «громадянин», «патріот» та поглиблення знань учнів про історичне минуле рідного краю. Учні були ознайомлені з експозицією, присвяченою Другій світовій війні, бібліографічним оглядом літератури тематичної книжкової виставки  «Безсмертна слава мужнього солдата», переглянули відеоматеріал «Небесна сотня», відеоролик «Україна», була проведена вікторина «Знавці української культури».

  У ході проведення Всеукраїнського  місячника шкільної бібліотеки, виконуючи виховну функцію, шкільна бібліотека застосовувала різноманітні форми і методи пропаганди книги, які сприяли формуванню патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання.

 

Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки

У Первомайській ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 з 01 по 31 жовтня 2015 року проходить Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом "Виховуємо громадянина - патріота України".

План заходів до проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільної  бібліотеки Первомайської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6   

н/п

Зміст роботи

Клас

Термін виконання

Відповідальний за виконання

 

1

Відкриття  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

День відкритих дверей

 «Подорож до країни Читалії» 

 

1-4

01.10.2015

Федотова Н.В.

Класні керівники 1-4 класів

 

2

Бесіда

«Пам'ять про славних козаків житиме вічно»

 

3-Б

07.10.2015

Федотова Н.В.

 

3

Виховна година

«Єфремівка-слобожанська Хатинь»

7

09.10.2015

 

Федотова Н.В.

Класні керівники 7-х класів

 

4

Бесіда-діалог

 «Бережи ти, сину, рідну Україну

 

8

12.10.2015

 

Федотова Н.В.

 

5

Огляд тематичної книжкової виставки

«Безсмертна слава мужньому солдату»

 

 

10-11

13.10.2015

Федотова Н.В.

 

6

Виховна година

 «Козацькі розваги»

5

14.10.2015

 

Федотова Н.В.

Класні керівники 5-х класів

 

7

Урок мужності

 «Герої нашого часу»

 

6

16.10.2015

Федотова Н.В.

Класні керівники 6-х класів

 

8

Презентація збірки

 «Слобожанські дзвони Перемоги»

 

10

15.10.2015

Федотова Н.В.

 

 

9

Урок-екскурсія до шкільного краєзнавчого музею «Первомайщина в полум’ї війни» 

 

8-9

20.10.2015

Федотова Н.В.

Вчителі предметники

 

10

Тематична книжкова виставка «Героїчне життя не кануло в забуття»

2-11

26.10.2015

 

 

Федотова Н.В.

 

11

Година спілкування

«Шляхами Перемоги»

 

 

7

27.10.2015

Федотова Н.В.

 

12

Конкурс малюнків і поробок

 « Ми - діти України»

 

1-4

29.10.2015

Федотова Н.В.

Класні керівники 1-4 класів

 

 

Козацькі розваги

         У рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек на базі Первомайської міської дитячої бібліотеки був проведений виховний захід  "Козацькі розваги", присвячений Дню українського козацтва. У ньому взяли участь учні 6-А класу (кл. керівник Сергєєва Ж.А.) та завідувач шкільною бібліотекою Федотова Н.В.

     Були проведені командні ігри-змагання для хлопців. Учасники мірялися силою, змагалися у влучності, спритності і кмітливості, відгадували прислів'я та приказки про козаків, варили український куліш.

      Хлопці довели, що вони є гідними нащадками козаків.

 

******

     З метою популяризації книги та розширення уявлення дітей про бібліотеку була проведена екскурсія-подорож до шкільної бібліотеки для учнів 1-А, 1-Б класів "Мандрівка книжковим містом".

 

 

 

 

 

Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2018